Showing posts with label 440 MHz and 340 MHz AND THE GOD FREQUENCY963 MHz. Show all posts
06 August, 2022
Spirituality cannot be learned from a book
Did you know that the human body vibrates at 62 -78 MHz
The Human brain vibrates at 62-90 MHz (normal frequency is 62 MHz)
The Human heart 67-70 MHz
Disease starts at 58 MHz
The universe vibrates at 432 MHz
The frequency of the "gods" is MHz 963 which is the pineal gland activator
Essential oils: Idaho spruce  520 MHz
Rose 320 MHz
Frankincense 147 MHz
photo is property of Alex Fulford ©
11 December, 2021
Wes Penre: Video 284 Q and A session 89
https://wespenrevideos.com/wp-content/uploads/2021/12/Video-284-QnA-Session-89.pdf
Vibrational frequency of essential oils; Rose 320 MHz , Frankincense 147 MHz. The highest known essential oil frequency is Blue Idaho Spruce which is 520 MHz.
The human body only vibrates at 60 to 90 MHz due to being locked into the low and negative frequency of the earth in the third dimension. The "god frequency" or "Frequency of the god's" is 963 MHz which activates the pineal gland. Notice the numbers there this is no coincidence and deliberately calculated to this frequency.